بستن
FA EN AR RU FR CHI

نشست مهرورزان گیل و پژوهشکده گیلان شناسی: فلسفه سیستم ها در پزشکی

نشست مهرورزان گیل و پژوهشکده گیلان شناسی: فلسفه سیستم ها در پزشکی


نشست مهرورزان گیل و پژوهشکده گیلان شناسی: فلسفه سیستم ها در پزشکی

گزاش نشست انجمن مهرورزان گیل و پژوهشکده گیلان­شناسی با عنوان: فلسفه سیستم­های پزشکی

اولین نشست انجمن مهرورزان گیل در سال 1399 روز پنج شنبه 5 تیرماه، در سالن اجتماعات پژوهشکده گیلان شناسی با رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی برگزار گردید. در ابتدای جلسه آقای هوشنگ عباسی رئیس انجمن مهرورزان گیل با گرامیداشت یاد و خاطره دوستان و فرهیختگانی که در اثر بیماری کرونا از دست رفته­اند، صحبتهای خود را آغاز کردند.

ایشان گفتند بیماری کرونا ضربات سختی به جامعه انسانی زد و مهم­ترین ضربه، جدایی انسانها از اجتماعات بود. متاسفانه در چند ماه اخیرچندین نفر از بهترین دوستانمان را از دست دادیم. عزیزانی مانند مهندس فرامرز کوچکی­زاد، پژوهشگر فرهیخته؛ محمد و مجید جمشیدی که دو برادر نوازنده سنتور و فعال فرهنگی بوند. آقای جمشید حیدرزاده که محقق خوبی بودند و دیگر بزرگواران و فرهیختگان که در این ایام از دست رفتند.

در ادامه آقای عباسی به معرفی سخنران برنامه پرداختند. مهمان ویژه نشست مهرورزان گیل دکتر ابوالقاسم پیروزی، متخصص و جراح مغز و اعصاب، بودند که به گفته عباسی افزون بر مطالعات پزشکی و شغل تخصصی خود، نویسنده چندین کتابهای داستان و مقالات تحقیقی هستند. خاطرات ایشان نیز بسیار شنیدنی است و بهتر است مکتوب گردد.

دکتر پیروزی گفتند بیماری کرونا و شیوع آن چیزی را نشان داد که فکر می کردیم اما با این آسیبهای فراوانی ایجاد کرد. بشریت می­توانست که این بلا عالم­گیر نشود  اما عدم اعتماد نسبت به آینده، ایمنی و کار برای ایجاد محدودیتها را دچار مشکل کرد. دکتر پیروزی در ادامه به تعریف سیستم و جایگاه این واژه در علم پزشکی پرداختند. به گفته ایشان «سیستم یک مجموعه همبسته­ای که در عین استقلال خود ارتباط تنگاتنگی با اجزای خود دارد».

در ادامه جلسه دکتر پیروزی به سوالات حاضران پاسخ دادند و جلسه با اجرای موسیقی و شعرخوانی تعدادی از شعرای گیلانی پایان یافت.